Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Освіта. Виграти конкуренцію за інтелект

Всі міста, країни конкурують за освічених людей. Якщо раніше головними ресурсами країн були корисні копалини і потужні армії, то завтра ключовим буде інтелектуальний ресурс.

Мета Львова – бути сильним гравцем у цьому змаганні. І не постачати мудрих людей іншим країнам, а давати можливість наступним поколінням випускників застосовувати свої знання в місті.
Важливим буде відродження технічної освіти, попит на яку в світі зростає.

В нас є для цього добра база – Національний університет “Львівська Політехніка”, Львівський національний університет імені Івана Франка, інші виші, в яких навчається понад 120 тисяч студентів. Сьогодні у Львові стрімко розвивається Український Католицький Університет – університет з магістерськими і бакалаврськими програмами, що відповідають світовим стандартам.
Безперечно, передумовою якісної вищої освіти є школа. Окрім того, що місто інвестує великі кошти у шкільну та дошкільну інфраструктуру, ми також робимо акцент на якості освіти.

Звіт
 • Львів щорічно очолює рейтинг шкіл України за результатами ЗНО
 • Починаючи з 2007 року, фінансування освіти стало пріоритетом бюджету. В ремонти у школах і садочках з бюджету міста інвестовано понад 132 млн грн
 • Інклюзивна форма навчання діє в 7 школах і 53 садочках
 • Запроваджено першу міську учнівську олімпіаду з інформаційних технологій «Lviv CSIT», переможці якої отримують сертифікати на навчання, а школи – комп’ютерні класи
 • Повертаємо садочки, які влада роздавала орендарям в 90-ті роки (7 садочків повернули повністю, 5 – частково). Відкрито 146 додаткових груп та 88 груп короткотривалого перебування дітей
 • Запроваджено електронну реєстрацію в дитячі садки

Повні звіти за роботу з 2007 по 2014 роки

Пріоритети 2020
(Ви можете обрати, які з пріоритетів, на Вашу думку, є найбільш важливими. Свої версії допишіть, будь-ласка, в коментарях)

Комплексна стратегія розвитку Львова 2012-2025

Команда Об’єднання «Самопоміч» (освітній блок)
Олег БерезюкОлег Березюк народний депутат (голова фракції Об’єднання “Самопоміч”), 45 років. Випускник з відзнакою Іллінойського університету у Чикаго (США). Лікар, у минулому заступник міського голови Львова з гуманітарних питань.
Ольга ЗарічинськаОльга Зарічинська керівник відділу розвитку в Українському Католицькому Університеті, 37 років. Активіст “Пласту”, “Української Молоді Христові”, співзасновник студентського руху УКУ. Долучилась до заснування Центру мирянського лідерства, який переріс в Інститут лідерства й управління УКУ.
Олена ПасевичОлена Пасевич депутат Львівської міської ради, член комісії гуманітарної політики, доцент кафедри економіки та управління персоналом Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ. Консультант для Національного банку України, банківських та кредитних установ. Волонтер.
 • Марічка Погорілко

  а як ви збираєтесь збільшувати кількість шкіл з найвищим показником ЗНО?

  • Олена Пасевич

   Мотиваційними механізмами для вчителів, учні яких системно показують кращі результати ЗНО. У програмі Львів2020 вони передбачені

   • Людмила

    А як на рахунок спортивного розвитку дітей? Більшості це не по кишені…

 • Василь

  А ще цікаво, що буде з корупцією у ВНЗ? Вона там є, при чому в неймовірних масштабах.

 • Дима Ведилин

  виправте помилки. вони тягнуть назад.з ними розмови про перспективи марні.

 • Sergii Voloshyn

  Яким чином до освіти стосується представник католицького університету, закладу, що не може бути віднесено до державної освіти?

  • TheLotCarmen

   Приватна освіта що не освіта??

 • Олена Пасевич

  Сьогодні ЗНО дало можливість унеможливити корупцію при вступі. Корупцію при навчанні також можна викорінити не профілактичними заходами, а новими концептуальними підходами, де студент відчуває себе замовником і якісно впливає на навчальний процес, здійснює вибір викладачів і дисциплін, виставляє рейтингові оцінки своїм наставникам. Ці технології є у всьому світі, і в наших вишах також успішно впроваджуються (у провідних ВНЗ!!!), Український католицький університет та Університет банківської справи належать до таких. Краща практика потребує ширшого впровадження

 • Юля

  А в якому пластовому куреня ваша “Активіста Пласту”?

 • Олексій

  Нажаль у голосуванні не було варіанту на вибір “Забезпечити усі навчальні заклади сучасними підручниками”. Навчаючись у НУ”ЛП”, в інституті ІТРЕ, за 5 років тільки один викладач приніс на пару показати студентам дві плати для того, щоб продемонструвати різницю між сучасною платою і платою часів 90-х. Як на мене дешевше забезпечити ВУЗи хоча б підручниками з ілюстраціями ніж “реквізитом”. Після випуску жоден із потоку (!) не міг ідентифікувати транзистор візуально… От Вам і освіта… Одним словом ВИЩА!

 • Anya Karpa

  Доброго дня.Цікавить ремонт спортзалу на Вахнянина,7(Погулянка).Штукатурка падає на голову маленьким гімнасткам!Зі стелі тече,батьки та тренери шмати підкладають і дівчатка,займаючись в таких умовах,досягають спортивних результатів.то,можливо,над нами хтось зглянеться?Цього року влітку мав бути запланований ремонт,але потім виділені гроші кудись ділись і все залишилось по-старому……

 • Kipran Andrij

  Потрібно будувати нові садочки !!!